НЕЈМАР СКРШЕН – За него Мундијалот е завршен!

Првата бразилска ѕвезда се прости од Мундијалот кој се одржува во неговата земјаНајдобриот репрезентативец на селекцијата на Бразил, Нејмар во финишот од мечот во четвртфиналето каде неговата репрезентација се избори за победа над Колумбија со 2-1, мораше да биде изнесен со носилка поради здобиена тешка повреда.
Нејмар се здоби со повреда по ударот од противничкиот играч Зунига во пределот на коленото во самата завршница од мечот.
Повеќе на: sport365.mkНајдобриот репрезентативец на селекцијата на Бразил, Нејмар во финишот од мечот во четвртфиналето каде неговата репрезентација се избори за победа

Пронајдете не на следниве мрежи: