Некогаш беа најдобри пријателки во Ѕвездите на Гранд: Еве што рекла Младеновиќ за снаата на Брена!

Александра Младеновиќ и  Александра Пријовиќ некогаш  биле многу добри пријателки. Се запознале благодарение на  музичкото  шоу „Ѕвездите на Гранд“, а се скарале поради тоа што Пријовиќ ја обвинила Младеновиќ дека остава негативни коментари од скриен профил на сметка на нејзиното пеење и  тоа на видеата од натпреварувањата кои тогаш биле објавувани на Јутуб Тие едно време биле и цимерки, а по оваа афера повеќе не разговараат. Младеновиќ оваа сезона дојде до суперфиналето и конечно и  се оствари  сонот да добие договор со „Гранд продукција“,  а наскоро и  песна од куќата. И не само тоа, и понатаму  е во трка за победа во  десеттата сезона на „Ѕвездите на Гранд“. Веќе е познато  дека суперфиналето ќе се одржи  на 13-ти  јули  во  Сараево во  „Зетра“ и  тогаш  смс гласовите ќе одлучат кој  ќе биде победник.

На прашањето дали успеала да се смири со поранешната  пријателка, таа одговорила:
„Па не сме се сретнале баш долго време. Но  кога ќе се видиме, се јавуваме една на друга“, открила Младеновиќ.Тие едно време биле и цимерки, а по оваа афера повеќе не разговараат. Младеновиќ оваа сезона дојде до суперфиналето и конечно и  се оствари&nb

Пронајдете не на следниве мрежи: