Неофицијално: Објавени се имињата на загинатите Италијанци – една жена меѓу нив

Loading...

Дел од албанските и косовските портали ги објавија имињата на загинатите во авионската несреќа која се случи попладнево во близина на скопско Катланово.Покрај браќата Бегај од Косово, како што пренесуваат албанските медиуми повикувајќи се на извори од Италија, во несреќата настрадале и пилотот Франческо Монтагниери, потоа Дарио Бастасин, Лука Дале, како и италијанска државјанка со име Иларија.
Покрај браќата Бегај од Косово, како што пренесуваат албанските медиуми повикувајќи се на извори од Италија, во несреќата настрадале и пилотот Фран

loading...