НЕУТЕШНО ПЛАЧЕЛЕ: Натпреварувач во „Икс фактор“ го расплака дури и ладниот Сајмон!

Loading...

Учесник на британскиот „Икс фактор“, 21-годишниот Џош Даниел, ја расплака публиката и жирито кога ја испеа песната „Лавиринт“ во знак на сеќавање на училишниот пријател Томас Воли кој починал во 2013 година.Џош ги трогна публиката и судиите со настапот. Сите неутешно плачеле – дури и Сајмон Кауел.
Се претпоставува дека „ладниот“ Сајмон го трогнала песната поради скорешната смрт на неговата мајка со која бил многу поврзан.
Шерил Кол била видно погодена и не се трудела да ги крие солзите.
„Среќен сум што успеав да се поврзам со публиката. Се вљубив во песната бидејќи ми помогна да ги изразам моите емоции“ – рекол Џош.

Неговиот пријател Томас бил примен во болница откако паднал од велосипед и претрпел сериозна повреда на градниот кош. Дополнително добил воспаление на белите дробови од кое ослабнал. Починал осум месеци по долгата операција.
„Ми беше многу тешко. Ми беше како брат. Долго не работев и бев во тешка депресија“ – рекол Џош.
Но, пеењето му помогнало да се врати и да стане посилен.
Џош ги трогна публиката и судиите со настапот. Сите неутешно плачеле – дури и Сајмон Кауел.
Се претпоставува дека „ладниот&ldqu

loading...
Loading...