Невреме во гевгелиско и демиркаписко!

Од УХМР информираат дека во моментов изразена нестабилност проследена со грмежи и врнежи има во Гевгелиско и Демиркаписко.Облачната маса е со правец на движење кон Валандовско, каде ќе донесе нови врнежи, грмежи и повремено засилен северен ветер.
Инаку, невреме се најавува и во Скопје.Облачната маса е со правец на движење кон Валандовско, каде ќе донесе нови врнежи, грмежи и повремено засилен северен ветер.
Инаку, невреме

Пронајдете не на следниве мрежи: