НЕЗГОДЕН МОМЕНТ: Французите подготвија победнички автобус и си го вратија назад

Французите, репрезентативците и навивачите, вчера очекуваа лесна победа и триумф над Португалија во финалето од Европското првенство.Големата самодоверба на „Триколорите“, како и фактот дека играат пред своја публика не беа доволни за трета континентална титула, а втора на домашен терен по онаа во 1984 година.
Колку беа сигурни во победа, најдобро зборува подготовката за прослава на титулата и автобусот со кој требаше да продефилираат со шампионскиот пехар. На него пишуваше: „Шампиони на Европа 2016“ и „Благодарам“, но тој заврши во гаражата на Стад д’Франс.
Големата самодоверба на „Триколорите“, како и фактот дека играат пред своја публика не беа доволни за трета континентална титула, а вто

Пронајдете не на следниве мрежи: