Ниту чудните гаќи не го спречиле да втрча на теренот и да НАПРАВИ ШОУ!

Навивач на англискиот клуб Саутпорт втрчал на теренот и го прекинал натпреварот. Навивачот кој само по гаќи го претрча теренот, застана за да се слика со голманот на клубот за кој навива.Ова се случи на натпреварот што се одигра помеѓу Велинг Јунатед и Саутпорт. 
Откако го направи планираниот потфат, навивачот го продолжи трчањето, обидувајќи се да избега од припадниците на обезбедувањето кои тргнале да го бркаат.
Неговиот гест предизвика овации кај публиката, но и меѓу фудбалерите од двата тима.
Она што е интересно е дека тој продолжил да снима со камерата од мобилниот телефон и кога бегал од редарите на теренот.
Погледнете го видеото:Ова се случи на натпреварот што се одигра помеѓу Велинг Јунатед и Саутпорт. 
Откако го направи планираниот потфат, навивачот го продол

Пронајдете не на следниве мрежи: