Њујорк започна со подготовките за Божиќните празници

Божиќното дрво во Њујорк и оваа година ќе биде едно од најукатните. Директно од Пенсилванија ќе пристигне елката која ќе биде украсена по повод Новогодишните и Божиќните празници.Божиќното дрво е високо 23 метри и ќе биде поставено пред “Рокфелер”, а во сабота пристигнува во Њујорк од Пенсилванија. Елката е широка 15 метри и ќе биде украсена со повеќе од 500.00 сијалички, а на врвот ќе биде поставена “Сваровски” ѕвезда. 
Ова ќе биде 86-то по ред Божиќно дрво кое ќе биде поставено во Менхетен. Елката ќе светне на 29 ноември се до 7 јануари.
Погледнете како изгледаше елката минатата година.
 
 
Божиќното дрво е високо 23 метри и ќе биде поставено пред “Рокфелер”, а во сабота пристигнува во Њујорк од Пенсилванија. Елката е широка 15 м

Пронајдете не на следниве мрежи: