Ноле ќе стане татко!

Loading...

Новак Ѓоковиќ на Фејсбук ја објави веста дека Јелена е бремена и наскоро ќе станат родители.- Со мене поминавте многу убави и тешки мигови во кариерата. Не можам да бидам посреќен човек бидејќи имам здравје, љубов и Бог ме благослови радосно со својата Јелена да го очекуваме новиот член на семејството. Јелена е бремена!, напиша Ѓоковиќ на „Твитер“.
Новак и Јелена почнаа да сезабавуваат во 2006 година, а три години подоцна почнаа да живеат заедно. Сместени се во Монте Карло. Тие минатата година ја објавија својата веридба, а свадбата е најавена за летово.
Честитки им стигнуваат од сите страни на светот.
 – Со мене поминавте многу убави и тешки мигови во кариерата. Не можам да бидам посреќен човек бидејќи имам здравје, љубов и Бог ме благослови радос

loading...
Loading...