Нов бисер на Ибрахимовиќ: Еве зошто сега им стана мета на новинарите!

Шведскиот репрезентативец и фудбалер на ПСЖ, Златан Ибрахимовиќ, оцени дека е „како виното“, односно дека станува подобар играч како што старее. Претходно месецов, Ибрахимовиќ стана најдобар стрелец на ПСЖ во историјата на клубот.Имено, Швеѓанецот на 137 натпревари постигнал вкупно 110 голови за францускиот клуб.
Иако има 34 години и договорот со ПСЖ му истекува на крајот од сезоната, Ибрахимовиќ смета дека и понатаму има што да му понуди на клубот.
„И понатаму напредувам, иако сум сѐ постар. Јас сум како виното. Не чувствувам дека паѓам. Сосема спротивното. Ментално сум посилен, а и понатаму имам глад кој ќе ми овозможи да ги исполнам своите цели“ – рекол Ибрахимовиќ.
„Задоволен сум од постигнатото откако дојдов во ПСЖ. Треба само да останам фокусиран и здрав, како и да продолжам да го правам она што го можам. Ништо нема да ме сопре. Ќе ги урнам сите ѕидови за да ги исполнам целите“ – додал тој. Имено, Швеѓанецот на 137 натпревари постигнал вкупно 110 голови за францускиот клуб.
Иако има 34 години и договорот со ПСЖ му истекува на к

Пронајдете не на следниве мрежи: