Новак Ѓоковиќ доби ќерка

Еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ и неговата сопсруга Јелена го добија своето второ дете.Сопругата на Новак се породила во саботата во Монте Карло, на свет донесе девојче кое го доби името Тара.
 Новак и Јелена на 21.октомври 2014 година го добија своето прво дете синот Стефан.Сопругата на Новак се породила во саботата во Монте Карло, на свет донесе девојче кое го доби името Тара.
 

Пронајдете не на следниве мрежи: