Новески со Мајнц против Фрајбург во германскиот Куп

Четвртфиналните натпревари во фудбалскиот Куп на Германија, ќе се одиграат во вторник и среда.Дербито на оваа фаза е дуелот на двете најдобри германски екипи, кои минатата сезона играа во финалето – Баерн Минхен и Борусија Дортмунд.Пресметката на лидерот во Бундес лигата и бранителот на трофејот во Купот, на програмата е во среда, од 20:30 часот, на „Алијанс арена“ во Минхен.Македонскиот репрезентативец, Николче Новески, во вторник, ќе ја предводи одбраната на Мајнц на натпреварот со Фрајбург. Во вториот дуел од вторничната програма Волфсбург е апсолутен фаворит во дуелот со нисколигашот Кикерс Офенбах.Покрај дуелот Баерн-Борусија во среда ќе се одигра и натпреварот помеѓу Штутгарт и Бохум.
МакфаксЧетвртфиналните натпревари во фудбалскиот Куп на Германија, ќе се одиграат во вторник и среда.Дербито на о

Пронајдете не на следниве мрежи: