Нови детали за iPhone 6: Доаѓа во две големини и ќе биде исклучително тенок

Loading...

Големи промени се очекуваат од новиот смартфон на Apple, iPhone 6 кој би требало да биде официјално претставен оваа есен.Според информациите, прв на пазарот ќе се појави смартфонот со дијагонала 4,7 инчи, а по него поголемата верзија со екран од 5,5 инчи.
Новиот телефон ќе има поголем екран, бидејќи компанијата проценила дека телефоните со поголеми димензии имаат подобра продажба.
Помалата верзија ќе има екран со резолуција од 1.334×750 пиксели, додека моделот со 5,5 инчен екран ќе има резолуција од 1.920×1.080 пиксели.
Повеќе на: gsm.mkСпоред информациите, прв на пазарот ќе се појави смартфонот со дијагонала 4,7 инчи, а по него поголемата верзија со екран од 5,5 инчи.
Нови

loading...
Loading...