Нови докази за смртта на принцезата Дајана: Таа била убиена

Loading...

Зачудувачки информации добила британската полиција од воените извори за смртта на принцезата Дајана.Принцезата Дајана, Доди ал Фајед и нивниот возач биле убиени од припадник на британските воени единици. Оваа информација британската полиција ја добила од страна на роднина на поранешен британски војник. Покрај ова сведоштво, полицијата најверојтно има и нови информации за дневникот на Дајана за кој до сега не се знаеше многу. На основа на овие информации не може да се исклучи повторно отворање на истрагата, пишува британски Скај.

Официјалната истрага утврди дека причина за смртта на Дајана е брзото возење на возачот, но и возачот кој ги следел со мерцедес. Тогашниот висок полициски службеник Лорд Стивенс ги отфрли сите тврдења дека принцезата и ал Фајед биле убиени.
извор:курирПринцезата Дајана, Доди ал Фајед и нивниот возач биле убиени од припадник на британските воени единици. Оваа информаци

loading...
Loading...