„Објава“ на CNN дека почина Сталоне ги растажи фановите

Loading...

Познатиот актер и режисер, Силвестер Сталоне е последен во низата јавни личности кои беа „погребани“ од интернет измамниците.На Фејсбук во текот на викендот се појави лажна статија за смртта на Сталоне, која изгледаше дека е објавен на сајтот на „Си-Ен-Ен“.
Сепак, кога посетителите на Фејсбук кликнуваа, статијата автоматски беше објавувана на нивниот ѕид.
Сталоне ја игнорираше бизарната измама и објави неколку фотографии на Инстаграм за да покаже дека е жив и здрав. На Фејсбук во текот на викендот се појави лажна статија за смртта на Сталоне, која изгледаше дека е објавен на сајтот на „Си-Ен-Ен“.

loading...