Обрван го објави списокот на играчи за претстојниот двомеч против Грција

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Ивица Обрван, го објави поширокиот список со ракометари, на кои ќе смета на баражот против Грција, во јуни.Првиот собир репрезентацијата е закажан за 28 мај, по што списокот ќе биде скратен на потесен круг играчи, коишто ќе настапат против Грција. Натпреварите на баражот се играат на 7 Јуни во Атина и на 14 Јуни во Скопје.
Список на играчи кои ќе играат:
Петар Ангелов – Вардар
Борко Ристовски – Ал Ахли
Никола Митревски – Металург
Стефан Кимевски – Металург Јуниор
Дејан Манасков – Металург
Гоце Ојлески – Металург
Владо Недановски – Вардар
Влатко Јовчевски – Вардар
Гоце Георгиевски – Металург
Златко Мојсоски – Металург
Стојанче Стоилов – Вардар
Никола Маркоски – Металург
Ванчо Димовски – Металург
Наумче Мојсовски – Металург
Филип Лазаров – Вардар
Дејан Пецаковски – Металург
Аце Јоноски – Металург
Велко Маркоски – Металург
Филип Миркуловски – Металург
Никола Стојчевски – Редбергслид
Немања Прибак – Вардар
Кире Лазаров – Барселона
Влатко Митков – Кремс
Ренато Вугринец – Металург
Дарко Димитриевски – Пуерто Сагунто
Мартин Велковски – Металург јуниор
Мартин Танасков – Металург јуниор
Филип Талевски – Металург јуниорПрвиот собир репрезентацијата е закажан за 28 мај, по што списокот ќе биде скратен на потесен круг играчи, коишто ќе настапат против Грција. Натпре

Пронајдете не на следниве мрежи: