Од Барса признаваат: Реал со „убиствени“ контри…

Тежок удар доживеа Барселона по поразот на домашен терен од екипата на Реал Мадрид во полуфиналето од Купот, бидејќи по нерешниот исход 1-1 во Мадрид беше речиси „нокаутирана“ со 1-3 на домашен терен, па на Барселона и остана само да му честита на својот голем ривал за одлично сработената работа во реванш-дуелот.
„Во фудбалот не можете да контролирате се на теренот, тоа е игра на грешки. Реал е еден од најдобрите тимови во светот кога се во прашање контра-нападите. Го знаевме тоа, се обидовме да ги контролираме, но ни недостасуваше мудрост. А таа од Реал Мадрид направи голем тим“ изјави по мечот Роура, помошник-тренерот во Барселона.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Тежок удар доживеа Барселона по поразот на домашен терен од екипата на Реал Мадрид во полуфиналето од Купот, бидејќи п

Пронајдете не на следниве мрежи: