Од овие пијалоци се слабее!

Loading...

Она што го внесуваме во телото значајно влијае на нашето расположение, изглед и здравје.Но не станува збор само за храната туку и за течностите.Ако сакате да ја сочувате виталноста и младешкиот изглед а да се решите од прекумерните килограми побарајте сојузник во некој од шесте напитоци кои постојано се во вашиот дом:
Вода
Водата е наједноставен, најефтин најприроден пијалок кој телото го обожава.Доволната хидратација на организмот околу ( 5 чаши вода дневно) ја враќа енергијата и ја прави кожата еластична и блистава.Чаша вода пред оброк го намалува апетитот.
Кафе
Освен што пиењето на кафе е традиција без која не можеме овој напиток е одличен антиоксиданс кој ги намалува калориите.Еден до два филџани дневно го чистат организмот од токсини, го смалуваат ризикот од Алцхајмерова болест, дијабетес, болести на срцето и ја враќа свежината на кожата.
Зелен чај
Повеќе на najadise.mkНо не станува збор само за храната туку и за течностите.Ако сакате да ја сочувате виталноста и младешкиот изглед а да се решите од прекумерните кил

loading...
Loading...