Оддржан фантастичен концерт на популарна и филмска музика во Штип

Loading...

Синоќа со почеток во 21:00 часот, во Мултимедијалниот сити центар се оддржа концерт на популарна и филмска музика.На концертот настапи дуото “Грациозо“ составено од Кристина Палија (сопран) и Невенка Дуковска (пијано).
Како гостин на концертот се појави Памела Велкова на виолина. Концертот е дел од Штипско културно лето 2016. Станува збор за уште еден одличен настан кој се реализираше во ново-изградениот објект на локација на поранешното летно кино, кое денес е претворено во Мултимедијален центар со средства од фондовите на ЕУ.
На реперторарот беа 14 композиции, претежно популарна и филмска музика. Концертот започна со Amazing grace а заврши со M<arch with me на Вангелис, а овој наслов беше и мото на синоќешниот концерт кој ја исполни салата на мултимедијалниот центар до последното место.
 На концертот настапи дуото “Грациозо“ составено од Кристина Палија (сопран) и Невенка Дуковска (пијано).
Ка

loading...
Loading...