Официјално: Марио Балотели е нов фудбалер на Ливерпул

Италијанскиот напаѓач е најновото засилување на Ливерпул. По долгите шпекулации и преговарања, трансферот на Марио Балотели е официјализиран.По долгите шпекулации и преговарања, трансферот на Марио Балотели е официјализиран. ,,Супер Марио’’ денеска и официјално е претставен како нов фудбалер на Ливерпул и е можеби најзвучното засилување на англискиот вице-шампион во летниот преоден рок.
Балотели во Ливерпул пристигна од Милан каде имаше голем пад во формата и е деветто засилување на премиерлигашот во овој преоден рок. 
Повеќе на:  SPORT365.mkПо долгите шпекулации и преговарања, трансферот на Марио Балотели е официјализиран. ,,Супер Марио’’ денеска и официјално е претставен к

Пронајдете не на следниве мрежи: