Официјално објавено кој е најплатениот фудбалер во светот

Откако го стави својот потпис на новиот договор со Реал Мадрид, Кристијано Роналдо стана најплатениот фудбалер во светот. Роналдо го попиша договорот со „кралевите“ кој трае до 2018-та година и така стана најплатен фудбалер во светот. 
Овој светски фудбалер ќе добива годишна плата од 17 милиони евра во наредните 5 години колку што трае и договорот. 
Реал преговорите со Роналдо ги започна уште кон крајот на сезоната 2011/2012, а истите по речиси 18 месеци ќе финишираат на задоволство на двете страни.
Реал ќе го задржи својот најдобар играч и стрелец, а Роналдо ќе го задоволи своето его да има најголема годишна плата во светот на фудбалот.Роналдо го попиша договорот со „кралевите“ кој трае до 2018-та година и така стана најплатен фудбалер во светот. 
Овој све

Пронајдете не на следниве мрежи: