ОФИЦИЈАЛНО: Селена Гомез се повлекува од сцената заради ТЕШКАТА БОЛЕСТ од која пати

Loading...

Селена Гомез им се заблагодари на фановите и изјави дека е спремна за борба со болеста која од луѓето ја зема целата енергија.Младата пејачка објави дека по турнејата ќе се повлече од сцената за да и се посвети на болеста од која пати. Имено, нејзе минатата година и е дијагностициран лупус, автоимуна болест.
Таа признава дека ќе и треба време за да се соочи со тоа што и се случува: „Како што знаете, пред година дена открив дека имам Лупус, болест која ги напаѓа луѓето на различни начини. Сфатив дека анскиозноста, нападите на паника и депресијата се пропратни појави на оваа болест, што ми претставува навистина голем предизвик.“
„Сакам да се фокусирам на моето здравје и среќа и затоа одлучив да направам пауза на неодредено време“, раскажува 24-годишната пејачка.
Таа се заблагодари и на своите обожаватели: „Знаете колку сте ми важни, но…Давам се од себе за да бидам најдобра што можам. Знам дека не сум сама во ова. Се надевам дека ќе ги поттикнам и другите да се посветат на своите проблеми.“
Сега за сега не се знае колку време Селена ќе биде отсутна од јавноста. Во моментот е на својата „Revival“ турнеја, а во септември би требало да стигне во Велика Британија.Младата пејачка објави дека по турнејата ќе се повлече од сцената за да и се посвети на болеста од која пати. Имено, нејзе минатата година и е дија

loading...