ОФИЦИЈАЛНО: Стеван Јоветиќ во Манчестер Сити

Црногорецот вечерва и официјално ќе биде нов играч на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити.
Манчестер Сити и Фиорентина се договорија околу трансферот на црногорецот Стеван Јоветиќ.
Црногорецот ќе заработува 7 милиони евра годишна плата.
Фиорентина беше децидна да не го дава Јоветиќ на некој од тимовите од Италија, па така Манчестер Сити имаше некој попуст за ангажман на овој фудбалер, издвои 26 милиони евра кои секако ќе бидат надополнети со оглед на тоа што ќе има и бонуси.
Директорот на Јувентус, Беп Марота изјави дека поради тоа што неговиот тим ги ангажираше Тевез и Љоренте, Јоветиќ не бил потоа приоритет.Црногорецот вечерва и официјално ќе биде нов играч на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити.

Пронајдете не на следниве мрежи: