Оргинална кражба: Со помош на правосмукалка украле пари!

Крадци смислиле оригинален начин како да украдат голема сума на пари.Се работи за крадци од Италија кои ги извлекле парите од каса на една бензинска пумпа користејќи правосмукалка!
Како што пренесуваат италијанските медиуми, во текот на вчерашниот ден крадците со помош на правосмукалката собрале неверојатни 3000 евра, по што се упатиле во непознат правец.
Кога полицијата пристигнала на местото на настанот, пронашла само правосмукалка. Се работи на расветлување на случајот.Се работи за крадци од Италија кои ги извлекле парите од каса на една бензинска пумпа користејќи правосмукалка!
Како што пренесуваат италиј

Пронајдете не на следниве мрежи: