Останала без работа заради големите гради!

Loading...

Британката Џордан Дам работодавците често ја одбиваат поради темниот тен и бујното деколте, иако веќе со години е заштитно лице на „Викторија Сикрет“. Британската манекенка Џордан Дам е одбиена на Недела на модата во Париз, а како причина е наведено дека „има преголеми гради за една манекенка“!
Имено, Џордан е родена во Лондон со темен тен и има поголеми гради од она што е предвидено. Сепак, по коментарите на многумина, Џордан е преубава манекенка која е заштитно лице на „Викторија Сикрет“.

„Обично ми ги откажуваат ангажманите поради тоа што сум со црн тен, така што откажувањето поради големината на градите е помал проблем“ – порачала манекенката преку Твитер.
Џордан, родена 1990 година е првата црнкиња која во над 10 години на модната писта носела Прада, што се случило во 2008 година.
Има син кој е роден 2009 година од врската со момчето со кое тогаш била пет години, се додека не бил уапсен како дилер на кокаин. Британската манекенка Џордан Дам е одбиена на Недела на модата во Париз, а како причина е наведено дека „има преголеми гради за една манекенк

loading...
Loading...