Осум лица загинаа при судар на автобуси во Русија

Осум лица загинаа, 12 се ранети при сообраќајна несреќа во Русија.Според првичните информации, несреќата се случила на 30 километри од градот Пустошка, каде се судриле два автобуси. Едниот од нив бил туристички автобус кој патувал за Рига и во него имало 45 патници. При сударот, тој се превртел на кровот.Според првичните информации, несреќата се случила на 30 километри од градот Пустошка, каде се судриле два автобуси. Едниот од нив бил туристички ав

Пронајдете не на следниве мрежи: