Освалдо се сели во Фулам?!

Англиските медиуми пренесуваат дека напаѓачот на калчолигашот Рома, Пабло Освалдо, наскоро би можел да се пресели во премиерлигашот Фулам.За напаѓачот на екипата на Рома, исто така сериозно се заинтересирани и екипите на Саутемптон и Зенит, но тренерот на Фулам, Мартин Јол, се чини дека е најзагреан да го види во своите редови аргентинскиот интернационалец.
Се шпекулира дека Фулам наводно има активна понуда вредна 11 милиони евра за Пабло Освалдо.
Доколку се оствари овој трансфер, екипата на Фулам само ќе го потврди она што го има зацртано за цел, откако лани имаше фантастична сезона во Премиер Лигата, но на самиот крај потфрли и избега од првата десеторка, па така тандем во нападот од типот Бербатов-Освалдо би значело уште понапаѓачки стил на овој англиски премиерлигаш кој ланската сезона ја заврши како 12-сто пласиран.За напаѓачот на екипата на Рома, исто така сериозно се заинтересирани и екипите на Саутемптон и Зенит, но тренерот на

Пронајдете не на следниве мрежи: