ОТКАЖАН НАТПРЕВАР: Еден од мозоците на терористичкиот напад во Париз бил виден покрај белгиски стадион!

Натпреварот помеѓу Белгија и Шпанија кој требаше да се одигра во Брисел, денеска беше откажан.Имено, белгиската антитерористичка полиција го откажала натпреварот бидејќи во близина на стадионот „Крал Бодуин“ бил виден мозокот на терористичкиот напад во париз Абдеслам Салах.
Дел од осомничените за терористичките напади во Париз се од Белгија и во текот на вчерашниот ден беа извршени неколку полициски акции во населбата Молебек во Брисел.
Сѐ уште се трага по организаторот на нападите во престолнината на Франција, па поради безбедносни причини и стравување од нови терористички напади, Фудбалската Федерација на Белгија го одложи контролниот дуел со Шпанија што денеска требаше да се одигра на стадионот „Крал Бодуин“.
„Човечките животи се поважни од фудбалот“, стоело во изјавата на еден белгиски пратеник.Имено, белгиската антитерористичка полиција го откажала натпреварот бидејќи во близина на стадионот „Крал Бодуин“ бил виден мозокот на

Пронајдете не на следниве мрежи: