ОТКРИЕН НЕВЕРОЈАТЕН ДЕТАЛ од трансферот на Фалкао: Манчестер Јунајтед бил уценуван?

Колумбиецот Радамел Фалкао потпиша за Манчестер Јунајтед во последните минути од преодниот трансфер период.  Популарниот „Ел Тигре“ пристина на Олд Трафорд како позајмен играч, со опција за откупување на неговиот договор, по крајот на сезоната.
Меѓутоа како што тврдат странските медиуми, постојат многу неправилности во неговиот трансфер.

Имено, агентот на фудбалерот, Португалецот Хорхе Мендес, го уценувал Манчестер Јунајтед со два други трансфера, на Дени Велбек и Хавиер Хернандез.
Мендес преку своите врски ги блокирал двата трансфера, присилувајќи го англискиот тим да ги прифати неговите услови и да му ја даде на Фалкао највисоката плата во историјата на Премиер лигата.
На крај, тој го оствари посакуваното, а Велбек и Чичарито го напуштија Олд Трафорд.  Популарниот „Ел Тигре“ пристина на Олд Трафорд како позајмен играч, со опција за откупување на неговиот договор, по крајот на сезоната.

Пронајдете не на следниве мрежи: