ОТКРИЕНИ ТАЈНИТЕ НА СЕВЕ ОД ПОЧЕТОКОТ НА КАРИЕРАТА: Била пратечки вокал, и во текот на еден настап..

Loading...

Северина Вучковиќ (42) денес е доста популарна и успешна пејачка, но почетокот на нејзината кариера не бил толку блескав.Некои детали за тоа открила и таа самата во телевизиското интервју кое го дала за српската емисија Ексклузив.
Пејачката на почетокот на кариерата била пратечки вокал на бендот Тути Фрути и во текот на еден настап изгубила рамнотежа и паднала помеѓу каблите.

„Тоа беше директен пад и направив салто. Да ми се случи тоа денес сигурно би ги искршила рацете“ кажува Северина која во 2010 гопдина скокајќи на бината паднала на коленото и ја скршила ногата.
Четири години подоцна повторно се повредила на истото место и отишла на операција. Носела штаки месец дена.  Некои детали за тоа открила и таа самата во телевизиското интервју кое го дала за српската емисија Ексклузив.
Пејачката на почетокот на кар

loading...
Loading...