Ова е изгледот на iPhone 6

Loading...

Доколку им веруваме на аналитичарите, Apple ќе промовира 4,8 инчен екран за новиот iPhone 6. Да погледнеме како би изгледало тоа…Двете концепт видеа ни прикажуваат како 4,8 инчниот екран би се вклопил во тенко алуминиумско тело, а посебен фокус е посветен и на новата 8 мегапикселна камера со OIS технологија (Optical Image Stabilization). 
Дечките кој го имаат постирано видеото тврдат дека куќиштето на iPhone 6 и останатите делови се снимени во фабриката на Apple во Кина.
Повеќе на GSM.MKДвете концепт видеа ни прикажуваат како 4,8 инчниот екран би се вклопил во тенко алуминиумско тело, а посебен фокус е посветен и на новата 8 мегапи

loading...
Loading...