Ова е мајката која буквално сите ги иритира на социјалните мрежи!

Се сеќавате ли на 30-годишната моделка Сара Стејџ која ги воодушевени сите со плочките на стомакот додека е во осмиот месец од бременоста?Многу луѓе се разгневија дека ритамот и нејзината желба да изгледа добро и во форма дури и кога е бремена, може да го оштети трајно нејзиниот плод.
Потоа, Сара се породи, а нејзиното бебе е живо и здраво момченце.
Сепак, таа стана една од најпознатите неомилени жени, а нејзините селфиња и во овој момент предизвикуваат недоумица.
Една од последните фотографии буквално ги разгневи нејзините следбеници на Инстраграм и Фејсбук – додека се снима во секси поза, Сара го оставила детето на земјата и тоа јасно се гледа во огледало.
Тоа ја принуди Сара да објаснува дека детето е добро, дека само спиело слатко и таа не сакала да го буди.
Коментарите сепак се безмилосни:
„Да си го оставиш детето на земјата, додека правиш селфи? Тоа е жално!“, „Дури огледалото да е чисто, никогаш не би оставила детето на земја во гардероберот. Во еден момент ќе почнеш да си го оставаш и на подот на јавни места!“ – беа дел од коментарите.
Многу луѓе се разгневија дека ритамот и нејзината желба да изгледа добро и во форма дури и кога е бремена, може да го оштети трајно нејзиниот плод.

Пронајдете не на следниве мрежи: