Ова е најзгодната жена во светот!

Според анкетата која ја направи помеѓу читателите американскиотмагазин „Фитнес“ шпанската глумица Пенелопе Круз ја прогласи занајзгодна жена во светот.Глумицата оваа титула ја освио само три месеца откако по втор пат се породи и за кратко време успеа да се врати на старата линија и да прошета по црвениот тепих како никогаш да не била бремена.
Второто место го освои младата оскаровка Џенифер Лоренс, а на третото место се најде глумицата Сандра Булок.
На оваа листа се најдоа глумиците Кери Вошингтон, Скарлет Јохансон, како и пејачките Кејти Пери и Кристина Агилера.Глумицата оваа титула ја освио само три месеца откако по втор пат се породи и за кратко време успеа да се врати на старата линија и да пр

Пронајдете не на следниве мрежи: