Ова е распоредот за натпреварите на СП по македонско време

Утре започнува Светското фудбалско првенство во Бразил.Репрезентациите се поделени во осум групи, во кои има по четири селекции. Двете првопласирани репрезентации од групната фаза, ќе минат во следната рунда.
Ова е комплетниот распоред:
ПРВА ФАЗА (ГРУПИ)
 
Четврток, 12 јуни:
22.00 Бразил – Хрватска
 
Петок, 13 јуни:
18.00 Мексико – Камерун
21.00 Шпанија – Холандија
00.00 Чиле – Австралија
 
Сабота, 14 јуни:
18.00 Колумбија – Грција
21.00 Уругвај – Коста Рика
00:00 Англија – Италија
03.00 Брегот на Слоновата Коска – Јапонија
 
Недела 15 јуни:
18.00 Швајцарија – Еквадор
21.00 Франција – Хондурас
00.00 Аргентина – Босна и Херцеговина
 
Понеделник, 16 јуни:
18.00 Германија – Португалија
21.00 Иран – Нигерија
00.00 Гана – САД
 
Вторник 17 јуни:
18.00 Белгија – Алжир
21,00 Бразил – Мексико,
00.00 Русија – Јужна Кореја
 
Среда, 18 јуни:
18.00 Австралија – Холандија
21.00 Шпанија – Чиле
00.00 Камерун – Хрватска
 
Четврток, 19 јуни:
18.00 Колумбија – Брегот на Слоновата Коска
21.00 Уругвај – Англија
00.00 Јапонија – Грција
 
Петок, 20 јуни:
18,00 Италија – Коста Рика
21.00 Швајцарија – Франција
00.00 Хондурас – Еквадор
 
Сабота, 21 јуни:
18,00 Аргентина – Иран
21.00 Германија – Гана,
00.00 Нигерија – Босна и Херцеговина
 
Недела, 22 јуни:
18.00 Белгија – Русија
21.00 Јужна Кореја – Алжир
00.00 САД – Португалија
 
Понеделник, 23 јуни:
18.00 Холандија – Чиле
18.00 Австралија – Шпанија
22.00 Камерун – Бразил
22.00 Хрватска – Мексико,
 
Вторник, 24 јуни:
18,00 Италија – Уругвај
18.00 Костарика – Англија
22,00 Јапонија – Колумбија
22.00 Грција – Брегот на Слоновата Коска
 
Среда, 25 јуни:
18,00 Нигерија – Аргентина
18.00 Босна и Херцеговина – Иран
22.00 Хондурас – Швајцарија
22.00 Еквадор – Франција
 
Четврток, 26 јуни:
18.00 Португалија – Гана,
18,00 САД – Германија
22,00 Јужна Кореја – Белгија
22,00 Алжир – Русија
 
ОСМИНАФИНАЛЕ
 
Сабота, 28 јуни:
18.00 1A – 2B
22.00 1C – 2D
 
Недела, 29 јуни:
18.00 1Б – 2A
22.00 1D – 2C
 
Понеделник, 30 јуни:
18.00 1E – 2F
22.00 1G – 2
 
Вторник, 1 јули:
18.00 1F – 2E
22.00 1Х – 2G
 
ЧЕТВРТФИНАЛЕ
 
Петок, 4 јули:
18.00 Maracana, Рио де Жанеиро
22.00 Estadio Kastelao, Форталеза
 
Сабота, 5 јули:
18.00 Estadio Nacional, Бразилија
22.00 Арена Fonte Нова, Салвадор
 
ПОЛУФИНАЛЕ
 
Вторник, 8 јули:
22.00 Estadio Mineirao, Бело Хоризонте
 
Среда, 9 јули:
22.00 Арена де Сао Паоло, Сао Паоло
 
НАТПРЕВАР ЗА 3. МЕСТО
 
Сабота, 12 јули:
22.00 Estadio Nacional, Бразилија
 
ФИНАЛЕ
 
Недела, 13 јули:
21.00 Maracana, Рио де ЖанеироРепрезентациите се поделени во осум групи, во кои има по четири селекции. Двете првопласирани репрезентации од групната фаза, ќе минат во следната

Пронајдете не на следниве мрежи: