Ова е состојбата на Шумахер по 15 дена

Loading...

Здравствената состојба на седумкратниот светски првак во Формула 1 Михаел Шумахер и понатаму е критична, соопштено е од болницата во францускиот град Гренобл каде Шумахер се наоѓа на лечење. Шумахер веќе 15 дена се лечи по несреќата којаму се слуши на 29ти декември 2013, во текот на скијањето на француските Алпи, во која е тешко повреден.
Според вестите на германскиот дневник Билд, по изјавата на докторот на Шумахер пред седум дена, дека состојбата на германскиот пилот „сеуште е стабилно и критично“, нема никакви промени. Во вестите се наведува уште и дека докторите направиле неколку тестови за да знаат колку и кои делови се можеби оштетени во несреќата. Шумахер веќе 15 дена се лечи по несреќата којаму се слуши на 29ти декември 2013, во текот на скијањето на француските Алпи, во која е тешко повреде

loading...
Loading...