Ова преслатко момче е миленик на жените ширум светот. Знаете ли кој е тој?

Loading...

Жените ширум светот со години лудуваа по ова, некогаш преслатко момче. Денес, тој е во сериозни години, но и понатаму е подеднакво обожаван меѓу жените. Знаете ли кој е тој?Неговото име е Хосе Антонио Домингес  Бандерас или само Антонио Бандерас како што  го знае светот.
Мленикот  на жените славата ја стекна како актер, но имавме прилики да го гледаме и во улога на пејач продуцент и режисер. Роден е на 10-ти август 1960 година во Малага, Шпанија.
Актерската кариера ја почнал во текот на осумдесетите години во Шпанија. Веќе на 19 години станал актер во Шпанскиот национален театар, по што следело заминување во Холивуд. Публиката го помни по филмовите „Атентатори“, „Интервју со вампирот“, „Десперадо“, „Филаделфија“ и „Маската на Зоро“, а често соработувал и со славиот режисер Педро Алмадовар.
Сепак, неговото актерско умеење не е она поради што жените ширум светот го обожаваат. Антонио долги години ја носеше титулата  на најатрактивен  маж на светот.

И денес на 55 години, и понатаму изгеда одлично, зарем не?Неговото име е Хосе Антонио Домингес  Бандерас или само Антонио Бандерас како што  го знае светот.
Мленикот  на жените слава

loading...
Loading...