Ова се најпосакуваните нови смартфони

Loading...

До крајот на годината, пазарот на врвни смартфони ќе биде збогатен со неколку модели што речиси секој посакува да ги има во рака.Од оние кои досега се откриени, Samsung го претстави својот нов модел Galaxy S5, додека за HTC One протекоа сите информации. Сепак до крајот на годината не очекуваат уште неколку интересни смартфони кои треба да вбризгаат свежина на пазарот.
Неодамна претставениот Samsung Galaxy S5 веднаш по претставувањето привлече многу внимание. Иако оние што го имаат претходникот S4, веројатно не се потенцијални купувачи, новиот Galaxy може да привлече многу нови купувачи. Моќниот телефон работи на новиот Qualcomm Snapdragon 801 процесор, а ќе има и читач на отисоци, ќе ја следи работата на срцето, ќе има камера со 16 мегапиксели, како и еден куп опции, услуги и апликации.

HTC имаше проблеми со чувањето на својот врвен модел во тајност, па веќе се е познато за уредот кој се уште не е официјално претставен. Извесно е дека ќе биде подобра, побрза и поинтересна верзија на претходникот.
Прочитајте повеќе на GSM.mk Од оние кои досега се откриени, Samsung го претстави својот нов модел Galaxy S5, додека за HTC One протекоа сите информации. Сепак до крајот на год

loading...
Loading...