Ова видео го ПОТРЕСЕ фудбалскиот свет: Фрлиле тело на претепан навивач во река

„Ел Паис“ објави видео на кое се гледа како еден навивач на Депортиво, во неделата го загуби својот живот.Страствениот навивач на Депортиво, Франциско Хозе Ромеро Табоада (43), почина по тепачката меѓу навивачите на Депортиво Ла Коруња и Атлетико Мадрид, откако бил фрлен во реката Мадрид, потврдија од болницата во која што се наоѓаше тој.
„Џими“ (како што го викале), учествуваше во масовната тепачка во која што учествувале преку 200 навивачи на двата клуба. Тие меѓусебно се тепале со палки и шишиња.
По тепачката, неколку мажи го земале Џими и го фрлиле во реката.
Погледнете го видеото:Страствениот навивач на Депортиво, Франциско Хозе Ромеро Табоада (43), почина по тепачката меѓу навивачите на Депортиво Ла Коруња и Атлетико Мадрид

Пронајдете не на следниве мрежи: