ОВА ВИДЕО МОЖЕ ДА ВЕ ВОЗНЕМИРИ: Ужасна снимка од Украина, цивили убиваат пред камери…

Оптужбата дека украинските сили вчера пукале по цивилите во Маријпољ, доби и видео потврда.На снимката која е објавена на Јутуб се гледа човек кој покажува некоја легитимација подигната високо, меѓутоа се слуша и пукање а млад човек покрај него паѓа погоден.
Човекот со легитимација се превртува бидејќи е ранет. После сето тоа група цивили тргнуваат по улицата а првиот меѓу нив кој ја подига столицата паѓа погоден после пукањето.
На видео снимката јасно се гледа се што се случувало таму…
Како што соопштил министерот на внатрешни работи на Украија Арсен Аваков, во конфликтите помеѓу украинските проруски сили во центарот на Марилољ на истокот на Украина погинале најмалку 21 луѓе.
Украинското министерство за одбрана објавил дека 8 војници погинале во операцијата во Марипољ.
Ова видео може да ве вознемири, но ако сакате да го погледнете можете тоа да го направите на следната страна…

 
На снимката која е објавена на Јутуб се гледа човек кој покажува некоја легитимација подигната високо, меѓутоа се слуша и пукање а млад човек покра

Пронајдете не на следниве мрежи: