Овните прават сцени, Лавовите сакаат внимание, Рибите ја тестираат љубовта на партнерот….

Loading...

Неколку интересни факти за хороскопските знаци!
Овен
Со припадниците на овој знак кога е во прашање љубовта ве очекуваат проблеми. Тие сакаат да прават проблеми и таму каде што ги нема, најчесто со својата љубомора и посесивност.
Бик
Како и кај Овните овие знаци се многу љубоморни. Партнерот го мачат со глума, игнорирање и преправање дека се е во ред. На крајот расправијата мора да заврши со тоа што мора да му признаете на Бикот дека е во право( тие се најпаметни)
Близнаци
Во љубовта повеќе се грижат за себе отколку за партнерот, а очекуваат тој да се труди за нив. Никогаш не се задоволни, а намерно ќе провоцираат за партнерот да биде љубоморен. Отворените зборови и навреди не им се непознати.

Рак
Може да се навредат од се што ќе им кажете. Опседнати се со мислењето на околината.Може засеогаш да го мразат тој што ги навредил. За да ви простат треба да ги молите.
Лав
Секогаш вината ја префрлаат на партнерот. Стануваат напорни ако не им се подарува внимание колку што мислат дека им е потребно.
Девица
Секогаш подготвени за критика, најлоши се кон љубовниот партнер. Се мора да биде онака како тие што замислиле, а ако не е така, се лутат со денови. Посесивни се.
Повеќе на ТЗМ.МК

loading...
Loading...