Овој ЧУДЕСЕН НАПИТОК го регулира холестеролот и помага при слабеење

Покрај тоа што го намалува нивото на лошите маснотии, овој напиток го чисти организмот од токсини и ја подобрува циркулацијата и го забрзува метаболизмот.Магдоносот се покажа како одлично средство во поттикнување за излачување на штетните материи од нашиот организам и подобра циркулација.
Но, ако на чудотворниот магдонос му додадеме и лимон, вода и малку сода бикарбона и грејпфрут, ќе добиеме чудотворен напиток кој го смалува нивото на лошиот холестерол во крвта.
Состојки:
1,5 литар вода
3 снопчиња магдонос
1 кг лимон
сода бикарбона
1 грејпфрут
Лимоновата кора добро истријте ја со сода бикарбона, за да ги отстраните нечистотиите од кората. Водата нека проврие па оставете да се олади. Лимонот исечете го на кришки, а магдоносот ситно исечкајте го и додадете ладна вода. Исцедете го грејпфрутот.
Поклопете и оставете да стои во фрижидер еден ден. На крајот се измиксајте во блендер и претурете во стаклена тегла или шише.
Секојдневно земајте по 100 мл и ќе бидете воодушевени од резултатите.
Пред употреба на природните лекови консултирајте се со лекар.
* Најдобри рецепти, кулинарски трикови, совети за здравје, здрава храна, начин на ивот и диети, можете да најдете на фан страната на НАЈАДИСЕ.МК
 Магдоносот се покажа како одлично средство во поттикнување за излачување на штетните материи од нашиот организам и подобра циркулација.
Но,

Пронајдете не на следниве мрежи: