Озил: Мораме да го задржиме Роналдо

Месут Озил, фудбалерот на Реал Мадрид, вели дека кралскиот клуб мора да го задржи Кристиано Роналдо во своите редови, по секоја цена.„Роналдо е премногу важен играч за тимот. Погледнете само колку голови постигна минатата сезона. Тој е и вон теренот одлична особа. Се надевам дека овде ќе остане уште долго време“ изјави Озил.
Месут Озил смета дека Реал Мадрид заедно со Кристиано Роналдо може да направи многу успешни резултати.
„Во последните неколку години бевме премногу близу до освојување на Лигата на шампионите, се надевам дека наредната сезона ќе успееме во тоа“ вели Озил.„Роналдо е премногу важен играч за тимот. Погледнете само колку голови постигна минатата сезона. Тој е и вон тер

Пронајдете не на следниве мрежи: