Последни вести

Мода

Накит од модните куќи

Големите модни имиња имаат свои идеи за тоа како треба да изгледа накитот оваа пролет. Нивните ставови се поклопуваат кога е во прашање големината, раскошноста и гламурозноста, накитот треба да […]

Култура

Моника Белучи на Кустендорф

Моника Белучи ќе биде гостинка на 16.јануари на фестивалот Кустендорф во Дрвенград на Мокра Гора кај Емир Кустурица. Режисерот Емир Кустурица изминатите години беше домаќин на многу гости од филмскиот […]

Регион

Филе: БиХ не ги спроведува реформите, бидејќи нема политичка волја

Босна и Херцеговина сигурно може да ги спроведе реформите кои од неа ги бара Европската унија и тоа е исклучиво прашање на политичката волја, оцени еврокомесарот за проширување Штефан Филе. […]

Регион

Бугарија не го менува ДДВ-то за лековите

Нема да има диференцијална стапка на данокот за додадена вредност (ДДВ) во Бугарија, туку тоа ќе биде разгледувано при изготвувањето на буџетот за 2014 година, изјави во понеделникот министерката за […]

Кошарка

Фото: Големи инциденти во Србија на мечот Партизан-Флензбург

Екипата на Партизан загуби како домаќин во Ниш од германскиот претставник Фленсбург со 31-37 во натпревар од Лигата на Шампионите. Голема меѓусебна тепачка меѓу самите навивачи на Партизан го одбележа […]

Останати спортови

Федерер: Заканите ме вознемирија, ќе се обидам да мислам само на играта…

Првиот тенисер во светот, швајцарецот Роже Федерер во јавноста обелодени дека бил видно вознемирен по заканите на интернет, но сега ќе се обиде да мисли само на играта. Роже Федерер […]

Видео

Погледнете како се станува ”Вработен на месецот”

Во амриканскиот град Nortemtonu, Џастин Халет вработен во продавница за мебел, успеал да спречи кражба на дел од мебелот истрчувајќи и буквално влечејќи го мебелот од комбето, кој крадците се […]