Последни вести

Сцена

Концерт „Пееме до ѕвездите“ во Битола

Концертот насловен како „Пееме до ѕвездите“ и годинава ќе ја продолжи традицијата, асе одржува по повод раѓањето на нашата најголема музича икона, Тоше Проески.Концертот ќе се одржи во големата сала […]

Живот

Стопете го целулитот со цимет

Дерматолозите потврдиле дека циметот го топи целулитот. Докажано е дека екстрактот од цимет го подобрува изгледот на кожата што наликува на кора од портокал. Звучи како на сон, нели? Но […]

Љубов и секс

Каква музика слушаш – таков си во кревет

Веќе одамна е познато дека музиката која ја слушаме влијае на нашиот карактер, расположение и начин на живот. Но новите истражувања покажуваат дека музиката делува и на нашиот преформанс во […]

Занимливости

15 Работи кои мора да ги направите пред да стапите во брак

Најверојатно не сакаме да признаеме, но многу работи се менуваат по стапувањето во брак. Затоа направете ги овие 15 работи пред да стапнете на лудиот камен. 1. Пред брак, живејте […]

Занимливости

Лондонски универзитет им нуди кокаин на студентите за експеримент

Лондонскиот универзитет Кралски колеџ (King’s College) испратил писмо до стотици студенти, нудејќи им да учествуваат во експеримент со кој треба да се утврди влијанието на тешките дроги врз организмот, пишува […]

Фото

Фото: Заводливата Никол Минети како мала

Поранешната девојка на актуелниот италијански политичар Силвио Берлускони, Никол Минети отсекогаш плени со својата убавина и сексипил каде и да се појави. Но, знаете ли како таа изгледала како мала? […]

Занимливости

Адресата на Депардје ќе биде на Улицата на демократијата

Славниот француски актер Жерар Депардје кој од неодамна има и руско државјанство, ќе биде пријавен на адреса на Улицата на демократијата во Саранск во руската република Мордовија, пишува агенцијата РИА […]

Вести

Русија му продава оружје на Ирак за 4 милијарди долари

Москва и Багдад продолжуваат со реализирање на повеќе од четири милијарди американски долари вредниот договор со кој Русија ќе стане вториот најголем испорачувач на оружје за Ирак, соопшти ирачкото министерство […]