Последни вести

Меѓународен фудбал

Валенсија се спасува финансиски

Шпанскиот фудбалски клуб Валенсија би можела да биде финансирана од богат бизнисмен од Коста Рика кој јавно обелодени интересирање да го преземе клубот. Некогаш еден од најсилните клубови во Примера […]

Меѓународен фудбал

Алегри загрижен поради дефанзивната линија

Тренерот на екипата на Милан во пресрет на мечот со Катанија е загрижен поради дефанзивната линија. Масимилијано Алегри има голем проблем да го состави тимот за наредниот дуел кој Милан […]

Занимливости

Богатството на DJ Tiesto – причина за да станете дел од оваа професија

Доколку сеуште сте скептични кога би било во прашање дали DJ- ството  е сериозна работа која би ви овозможила некој сигурен приход и иднина, можеби како едно благо убедување би […]

Вести

Ексхумирани и повторно погребани останките на Јасер Арафат

Посмртните останки на поранешниот палестински лидер Јасер Арафат се закопани во вторникот претпладне, откако меѓународните експерти претходно ги земаа потребните примероци чија анализа ќе ги потврди или отфрли сомневањата дека […]

Ракомет

Против Македонија ќе се бориме за пласман во втората рунда

Најдобрата шведска ракометарка, Изабел Гулден, смета дека Шведска и Македонија меѓусебе ќе решат која репрезентација ќе го освои третото место во Б групата на Европското првенство. Според неа првите две […]

Сцена

Никол Шерцингер: Посакував да изгледам како Џенифер Лопез, но никогаш не ми успеа

Светски популарната пејачка Никол Шерцингер, некогашната членка на “Pussycat Dolls” откри дека во својата младост и детство, единствениот најголем идол и била латино дивата Џенифер Лопез. Не заборави да истакне дека […]

Љубов и секс

7 Кратки и корисни совети за подобар секс

Еве неколку идеи како да го подобрите вашиот сексуален живот.   Светло – Искористете го светлото и направете романтична атмосфера. Затемнете го просторот, доколку тоа не е возможно изгаснете го и […]

Технологија

Паметни чорапи за следење на отчукувањата на бебешкото срце

Студентите од Универзитетот Brigham Young развиле високотехнолошки чорапи за бебиња, кои малку ќе ги смират родителите загрижени поради синдромот на изненадна смрт на новороденчето. Со помош на овие чорапи се […]

Сцена

Николина Пишек ќе стане доктор на науки

  Николина Пишек реши да се врати на постдипломските стуидии. Прекрасната хрватска водителка своевремено стдираше дизјан, а сега конечно решила да напредува повеќе во својата академска професија и затоа се […]

Црна хроника

Жена тешка 200 kg почина на аеродром во Мадагаскар

Авиокомпанијата  Lufthansa a Delta се соочува со милионска тужба поради нетраснпортирањето на 200 kg тешката Американка, која според авиопревозниците била во состојба во која никој не би можел да и излезе во пресрет […]