Последни вести

Фото

Фото: Барби полуде – Неверојатна изложба на млада канаѓанка

Младата канаѓанка Мари Клејтон реши да го уништи имиџот на Барби. Во интервју за еден амеркинаски блог за млади уметници, Клејтон објаснува дека е полна со омраза кон совршената жена […]

Меѓународен фудбал

Јуве против Милан и дербито на Сицилија во 14.коло, во Серија А

Дуелот на Милан актуелниот првак Јувентус е дербито во 14-то коло во италијанската Серија А. Покрај овој натпревар, внимание привлекува и дербито на Сицилија помеѓу Палермо и Катанија. Јувентус иако […]

Меѓународен фудбал

Гвардиола ќе биде новиот селектор на Бразил?!

Пеп Гвардиола, во следните неколку часа ќе стане селектор на фудбалската репрезентација на Бразил, пренесува „Marca“ на својата интернет страница, повикувајќи се на бразилските медиуми. Според изворот на „Marca“, единствено […]

Црна хроника

Австриските граничари спречија шверц на 18 тони чоколада

Уште еден случај на обид за кражба и шверц од големи размери во австриската прехранбена индустрија е спречен во петокот, кога тамошната царинска служба заплениlа 18 тони чоколада, јавува во […]

Занимливости

Колку време му треба на алкохолот да ви ‘удри’ во глава

Алкохолот „удира“ в глава за само шест минути, тврдат научниците… кои за првпат успеаја да ги докажат брзите промени кои консумирањето алкохол ги предизвикува во нашиот мозок.   Само шест […]

Занимливости

Дедо Мразовци парадираа низ Менхетн

Како дел од традицијата долга 110 години, Дедо Мразовци, парадираа низ Петтата авенија на Менхетн, во Њујорк. На парадата во Њујорк, учествувале 50 Дедо Мразовци кои ја носеле својата традиционална […]

Сцена

Тужба за сексипилната Шакира

Сексапилната пејачка ја тужи поранешниот менаџер и дечко Антонио де ла Руа поради долг од 100 милиони долари! Поранешниот дечко на Шакира, во тужбата поднесена во Вишиот суд во Менхетен, […]