Последни вести

Занимливости

Aмеба која го јаде мозокот убива во Пакистан

Во најголемиот град во Пакистан, Карачуј, појавена е т.н. 'амеба која го јаде мозокот', и веќе има одземено 10 животи. соопштено е од дописник од Пакистан за Светската здравствена организација. […]

Избор на уредникот

Арнолд Шварценегер конечно призна дека се восхитувал на Хитлер

Холивудскиот глумец Арнолд Шварценегер призна во својата автобиографија дека пред три децении се восхитувал на нацистичкиот водaч Адолф Хитлер. „Реков дека постојат само неколку луѓе кои се родени да бидат […]

Ракомет

Вардар и Металург против екипи од БиХ во СЕХА лигата

  Ракометарите на Вардар Про и Металург, во вторник, ќе ги одиграат натпреварите од четвртото коло во СЕХА лигата. Македонските претставници во ова коло за противници ќе имаат екипи од […]

Останати спортови

Убиен тренерот на младите категории на Ред Бул

Тренерот на младинските категории на фудбалскиот клуб Њујорк Ред Бул, Мајк Џонс, им подлегнал на повредите, откако бил прободен со нож во близина на Јунион Сквер, на Менхетн. Њујоршката полиција […]

Кошарка

Задар поразен од Крка, Игокеа победи во Крагуевац

  Комплетирано е третото коло во регионалната кошаркарска лига. Задар загуби од Крка, додека Раднички на домашен терен е поразен од Игокеа. Крка, максимално ја искористи предноста на домашниот терен […]

Македонски фудбал

Јаневски: Полниот стадион ќе биде обврска повеќе да направиме добар резултат

  Фудбалската репрезентација на Македонија, под палка на селекторот Чедомир Јаневски, во понеделникот ги започна подготовките за квалификациските натпревари со Хрватска и Србија, кои на 12 и 16. октомври ќе […]

Избор на уредникот

Северина и Милан Поповиќ сакаат да усвојат дете?

Иако се почесто се зборува за кризата во врската помеѓу Северина и нејзиниот вереник Милан Поповиќ, српскиот бизнисмен изјави дека би сакале да усвојат дете. „Јас и Северина многу сакаме деца. […]

Избор на уредникот

Пристигнува петто дете: Викторија Бекам трудна?

Странските медиуми пренесуваат дека поранешниот член на групата „Space girs“, Викторија Бекам го очекува своето петто дете со својот сопруг Дејвид Бекам. Парот за сега не даде изјава за овие […]