Panasonic се уште произведува телефони: Запознајте се со P31!

Loading...

Минатата година, Panasonic најави дека ќе го напушти бизнисот на мобилни телефони и таблет уреди. Сепак, компанијата го претстави моделот P31, кој е телефон наменет за кинескиот и индискиот пазар и има поддршка за две сим-картички.Станува збор за уред со 5 инчен екран на допир со резолуција од 854 x 480 пиксели. Очигледно е дека овој телефон е наменет за средната класа и неразвиените земји, бидејќи телефонот носи цена од 196 долари.
За таа цена добивате солиден quad-core MediaTek MT6582M процесор кој работи на 1,3GHz, 1GB RAM и простор за складирање на податоци од 8 гигабајти, кој можете да го проширите преку MIcorSD картичка.
Прочитајте повеќе на GSM.mk Станува збор за уред со 5 инчен екран на допир со резолуција од 854 x 480 пиксели. Очигледно е дека овој телефон е наменет за средната класа и нера

loading...
Loading...