Пандев со заработка од 2,3 милиони евра

„Газета Дело Спорт“ го објави списокот на плати кои италијанските прволигаши ќе ги издвојуваат во сезоната 2013/2014.Според овие податоци објавени од страна на италијанскиот медиум, се вели дека нашиот интернационалец сезонава ќе заработи 2,3 милиони евра од својот ангажман во редовите на вицешампионот Наполи.
Најголема плата на годишно ниво во Италијанската Серија „А“ има Даниеле Де Роси (Рома) кој заработи цели 6,5 милиони евра.
Агим Ибраими, новајлијата во Каљари, ќе заработи само 140 000 евра.
Извор: derbi.mkСпоред овие податоци објавени од страна на италијанскиот медиум, се вели дека нашиот интернационалец сезонава ќе зараб

Пронајдете не на следниве мрежи: