ПАНИКА ВО ХАНОВЕР: Спречено е можно крвопролевање на фудбалски натпревар!

Вечерашниот меч кој требаше да се игра во Хановер помеѓу фудбалските селекции на Германија и Холандија е одложен, пренесуваат светските медиуми.Поради стравот од нови терористички напади, на спортските терени по масакрот во Париз и покрај најавите дека дека овој натпревар сигурно ќе биде одигран, последните информации говорат дека мечот е одложен, а стадионот во Хановер се евакуира.
Директорот на полицијата во Хановер, прецизираше дека полицијата добила дојава дека група терористи се обиделе да влезат во стадионот преку возилата на Итната помош во кои би бил сместен експлозивот.
На натпреварот требала да присуствува и германската канцеларка Ангела Меркел.Поради стравот од нови терористички напади, на спортските терени по масакрот во Париз и покрај најавите дека дека овој натпревар сигурно ќе биде од

Пронајдете не на следниве мрежи: