Партизан „НА КОЛЕНА“ пред Тун, Гробари правеа бељи во Швајцарија

Навивачката група на Партизан, популарните „Гробари“ веднаш откако нивниот тим прими гол во 17-тата минута, ја прескокнаа оградата.Швајцарски Тун го „демолираше“ тимот на Партизан со високи 3-0, па така швајцарците се пласираа во групната фаза од Лига Европа.
Но, мечот меѓу овие две екипи, поточно реваншот, бледа слика ставија секако навивачите на Партизан, кои направија инцидент на мечот.
Имено, во 17-тата минута, мечот имаше мал прекин, откако при постигнатиот погодок за домаќините, гостинските навивачи фрлаа бакљи кон теренот и ја прескокнаа оградата.
Партизан сигурно го очекува ригорозна казна од УЕФА, со оглед на фактот што фудбалската асоцијација пред да започнат европските натпреварувања кажа дека ќе биде целосно ригорозна за вакви инциденти.Швајцарски Тун го „демолираше“ тимот на Партизан со високи 3-0, па така швајцарците се пласираа во групнат

Пронајдете не на следниве мрежи: